برابر بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و دستورالعمل کمیته استانی مقابله با کرونا به دلیل اعلام نگرانی و درخواست دانشجویان و خانواده ایشان برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال دوم سال تحصیلی 99-98 به صورت غیرحضوری خواهد بود.

تذکرات مهم: ۱- امتحانات از روز شنبه ۹۹/۳/۳۱ برگزار می‌شود. با توجه به تغییر شیوه و زمان برگزاری امتحانات ضروری است دانشجویان از روز سه شنبه ۹۹/۳/۲۷ به بعد نسبت به دریافت برنامه امتحانات و اطلاع از آخرین تغییرات آن اقدام نمایند.
۲- امتحانات دروس تئوری با استفاده از سامانه اطلاع رسانی و ثبت نام دانشگاه (سیدا) که قبلا برای انتخاب واحد و دریافت نمرات استفاده می‌شده است برگزار می‌شود.
۳- آدرس سامانه اطلاع رسانی دانشکده سما اراک 217.218.253.70 می‌باشد.
    نام کاربری : کد دانشجویی
    رمز ورود : شماره شناسنامه (ممکن است با کدملی یکی نباشد)
۴- حتماً نسبت به تهیه گوشی موبایل مناسب یا لپ‌تاپ و کامپیوتر و اشتراک اینترنت پرسرعت اقدام کنید. هر چند به وسیله گوشی موبایل می‌توان در امتحان غیر حضوری شرکت کرد اما داشتن کامپیوتر یا لپ‌تاپ در سهولت کار موثر است.
۵- برای شرکت در امتحان مجازی داشتن مرورگر  firefox و اپلیکیشن نمایش فایل PDF ضروری است.
۶- در روزهای باقیمانده حتما بدهی شهریه و اقساط وام خود را تسویه کنید و به صورت امتحانی وارد سامانه مذکور شوید، کارت ورود به جلسه امتحان را دریافت کنید و مطابق دستورالعمل یا کلیپ راهنما نسبت به آماده سازی مقدمات آزمون اقدام کنید. در صورت بروز مشکل مالی یا آموزشی در اسرع وقت برای رفع اشکال به آموزشکده مراجعه کنید.
۷- دانشجویان باید چند دقیقه قبل از شروع امتحان وارد سامانه شوند و به محض آغاز آزمون شروع به پاسخ دهی کنند. فقط تا پایان وقت آزمون مجاز به پاسخگویی هستند و به هیچ دلیلی وقت اضافه‌ نخواهند داشت. حضور و غیاب دانشجویان به طور خودکار با ورود به سامانه انجام می‌شود و عدم ورود در زمان تعیین شده به منزله غیبت در امتحان است.
۸- سوالات امتحان متناسب با درس و بنابر تشخیص اساتید به صورت تستی ... تشریحی می باشد. سوالات برای کلیه دانشجویان مشترک بوده اما توزیع سئوالات تستی برای هر دانشجو بصورت تصادفی و متفاوت با سایرین خواهد بود.
۹-دانشجویان گرامی قبل از شروع پاسخگویی به توضیحات استاد توجه نموده و با دقت در تعداد سوالات و زمان در نظر گرفته شده برای امتحان نسبت به مدیریت زمان آزمون اقدام نمایند.
۱۰-دانشجویانی که در یک ساعت امتحانی دو عنوان درسی متفاوت دارند حداقل نیم ساعت قبل از شروع آزمون در دانشکده حضور یابند تا امکانات و شرایط لازم برای برگزاری هر دو امتحان آنها به صورت همزمان میسر گردد.
۱۱-دانشجویانی که امکانات لازم برای انجام آزمون به صورت آنلاین ر اندارند نیم ساعت قبل از شروع آزمون در محل دانشکده حضور یابند.
۱۲-قبل از شروع آزمون پروفایل شخصی خود را چک نموده و چنانچه جهت ورود به سامانه خود (سیدا) با مشکل مواجه هستین سریعا به امور آموزش دانشکده مراجعه نمایید.
۱۳- نحوه برگزاری امتحانات و اطلاع رسانی آموزشی فقط از طریق کانال فوق و سایت آموزشکده سما اراک می باشد لذا اخبار و اطلاعیه هایی که به سایر روشها پخش می شود قابل استناد نمی باشد.
۱۴- لطفا جهت تسریع در خبررسانی دوستان خود را مطلع کنید.