اقتصاد کاربنیان در سمای اراک با برگزاری کارگاه آموزشی کارآفرینی و سلامت (طب سنتی،گیاهان دارویی، تکثیر و کاربرد زالو)

آخرین به روز رسانی یکشنبه, 14 آذر 1395 10:25

با توجه به تاکید ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر اقتصاد دانش بنیان وبه تبع آن نظر به عنایت ریاست محترم سازمان سما مبنی بر اجرای فعالیت های دانش بنیان در واحدهای سما تحت عنوان فعالیت های کاربنیان در جهت رسیدن به درآمدهای غیر شهریه ای،مرکزآموزشی وفرهنگی سماواحد اراکفعالیت هایی رادراین زمینه آغازنموده است:            

از جمله فعالیت های سمای واحد اراک برگزاری کارگاه سلامت (طب سنتی ، گیاهان دارویی، تکثیر و کاربرد زالو)می باشد که در تاریخ 3 آذرماه 95 در سالن جلسات حوزه معاونت تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه آقای جدیدی مدیر هنرستان پسرانه و عضو کمیته تخصصی ((اقتصاد کاربنیان در سمای اراک)) ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، هدف از برگزاری این کارگاه را آشنایی اعضای جلسه با مبحث کارآفرینی و سلامت و سپس برنامه ریزی جهت برگزاری دوره های  کوتاه مدت جذاب و با کیفیت برای دانش آموزان  و اولیای آنها ، دانشجویان، و سایر علاقمندان و در نهایت رسیدن به هدف اصلی یعنی درآمدهای غیر شهریه ای برشمردند.

سپس دکتر نادری عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی اراکتوضیحات کاملی در رابطه با مزایای استفاده از گیاهان دارویی به جای داروهای شیمیایی در درمان بیماری ها، وضعیت کاشت و برداشت گیاهان دارویی  در استان مرکزی، گرایش هر چه بیشتر جوانان امروزی به شناخت و استفاده از گیاهان دارویی ایراد نمودند.

در ادامه دکتر محمدی رئیس مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اراک فعالیت های مرکز رشد را معرفی کرده و خاطر نشان کردند: (( مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی کامل خود را مبنی بر همکاری همه جانبه با سمای اراک اعلام می نماید . )) ایشان یکی از فعالیت های مفید مرکز رشد را پرورش و تکثیر زالو دانستند و با توجه به میل و رغبت بازار در این روزها به خرید و کاربرد زالو ، پرورش و تکثیر و  سپس فروش زالو را به عنوان پیشنهاد به سمای اراک ارائه نمودند. ایشان وضعیت بازار جهت فروش زالو را بسیار خوب توصیف کردند.

در پایان نیز خانم مریم السادات صدری به عنوان یک کارآفرین موفق در مرکز رشد،کاربرد  زالو را به صورت کامل بیان کرده و روشهای تکثیر ، شرایط پرورش و زمان لازم جهت رسیدن به بازدهی در هر دوره را تشریح نمودند و پاسخگوی کامل سوالات اعضای جلسه  بودند.